Współczesny sport jest bardzo wymagający. Sukces osiągają nie tylko osoby niezwykle zdolne i pracowite. Takich jest bardzo wiele. Aby wychować mistrza potrzeba bardzo wiele różnorodnych elementów, na które składa się obok oczywistych predyspozycji zawodnika także elementy treningowe, odpowiednia dieta, a nawet specjalne odżywki pomagające w określonym momencie osiągnąć pełnię możliwości.
Każdy dobry zawodnik jest wspierany przez cały sztab, w którym ogromną rolę odgrywa lekarz odpowiedzialny za zdrowie zawodnika, a także dietetyk czuwający nad optymalnym składem pożywienia, odżywkami pomagającymi zregenerować nadwątlone siły i podczas ważnych zawodów zaprezentować szczytową formę. Dietetyk musi czuwać też nad tym, by odżywki były nie tylko opylanie przygotowane, ale składające się z dozwolonych elementów. Nie mogą to być składniki, które sztucznie podkręcają formę. To w sporcie jest przecież zakazane.
Każdy zawodnik ma inny organizm i co innego wpływa na jego dobrą formę. To wszystko musi być uwzględnione w diecie sportowca. W końcu na zwycięstwo składa się wiele elementów.