Podstawa to prawidłowe odżywianie się

Współcześni ludzie marzą o zgrabnej i ładnej sylwetce. Są gotowi wiele poświecić, by uzyskać efekt, o jakim marzą. Co pewien czas pojawia się cudowna dieta, która ma zapewnić idealną i smukłą sylwetkę. Od razu można powiedzieć, że takie cudowne diety są fikcją. W przypadku ludzi młodych mogą też spowodować poważne szkody i nieodwracalne zmiany.
Specjalne diety nie zdają z reguły egzaminu. Nawet, jeśli kosztem gigantycznych wyrzeczeń, osiągniemy wymarzoną sylwetkę, po pewnym czasie waga może wrócić do poprzedniego poziomu. Jedynym racjonalnym sposobem jest zdrowe odżywianie się i uprawianie jakiegoś sportu. Specjalne diety odchudzające są szczególnie niebezpieczne w przypadku ludzi młodych. W okresie dojrzewania organizm rozwija się i potrzebuje wszystkich składników niezbędnych przy jego budowie i utrzymaniu prawidłowej gospodarki hormonalnej.
Aby zachować odpowiednią sylwetkę nie trzeba wcale stosować głodówek i jakiś specjalnych diet odchudzających, wystarczy zdrowy ruch fizyczny i racjonalne odżywianie się.