Największe mity o odżywianiu

Osoby decydujące się na zmianę stylu życia zwykle muszą liczyć się z koniecznością wysłuchania szeregu rad dotyczących zdrowego odżywiania. Jednak czy wszystkie z takich wskazówek powinniśmy brać na poważnie?
Powszechnie znane przekonanie o tym, że kolację jemy o 18 jest zwykłym mitem. W końcu nasz organizm nie działa według zegara z dokładnością co do godziny. O wiele lepiej zjeść ostatni posiłek około trzech godzin przed snem. W końcu każdy zasypia o innej porze i ustalanie jednej godziny kolacji dla wszystkich jest bezsensowne. Kolejnym błędnym przekonaniem jest to, że będąc na diecie nie możemy pić kawy. W końcu przyspiesza ona metabolizm, a co za tym idzie pomaga schudnąć. Jednak filiżanka dziennie bez cukru i z chudym mlekiem zamiast śmietanki z pewnością nie zaszkodzi. Nie sugerujmy się także tym, że owoce możemy jeść bez ograniczeń, bo mają mało kalorii. Jeśli przesadzimy z ich ilością na pewno nie schudniemy.
Jak widać, niektóre znane twierdzenia to tylko zwykłe mity. Przechodząc na dietę kierujmy się przede wszystkim wskazaniami specjalistów i zdrowym rozsądkiem.